CHP KAYNIYOR

Pazartesi günkü gazetemizde, “Akarkarasu CHP Yönetiminden ihraç” haberi yer almıştı. Dün CHP’li olduğunu söyleyen 4 kişi geldi. Onların Bilecik’li olduğunu göz aşinalığından anladım da, düne kadar oturup sohbet etmişliğim olmamıştı.

Misafirlerimle konuştuktan sonra bizimde, bazı olayları gözden kaçırdığımızı ve bizim dikkatimizi çekmeyen bir hadisenin vatandaşın gözünde nasıl göründüğünü fark ettim. Dolayısıyla misafirlerinin bana naklettiklerini okuyucularımla paylaşmak istedim.

Doğru Yol partisinin SHP ile başlayan ortaklığı CHP ile sona erdiğini, ilk seçimde CHP’nin barajı aşamayarak Meclis dışında kaldığını belirterek “Biz iktidarın yarısını temsil ediyorduk buna rağmen ilk seçimde millet bizi meclis dışında bırakarak cezalandırdı. Ak parti iki devredir iktidarda, önümüzdeki seçimlerde yine kazanacağa benziyor. Biz nerede hata yapıyoruzun hesabını yapma zamanı gelmedi mi?” diyen CHP’li misafirlerim ilginç konuları dile getirdiler.

CHP’nin Meclis dışında kalmasına rağmen Bilecik’te Yaşar Tüzün’ün Belediye Başkanı olduğunu, Genel Başkan Deniz Baykal’ın Bilecik’e geldiğinde Şeyh Edebali’yi ziyaret ettiğini, Ertuğrulgazi şenliklerine katıldığını “Anadolu Solu” sloganıyla değerlerimize sahip çıktığını ve ilk seçimde barajı aşarak meclise girdiklerini belirterek, Deniz Baykal’ı Şeyh Edebali’ye götüren zamanın Belediye Başkanının Şimdi Milletvekili olduğunu, Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan olunca yanında ilk görünenlerden Beş yüz TL Etro marka gömleğinde faturasını ödeyen olduğunu ileri sürerek, “Sayın Genel Başkanımız Belediye Başkanlığı seçimlerinde Bilecik’e geldi Şeyh Edebali’ye götürülmedi. Genel Başkan olduktan sonra referandum dolayısıyla ilimize geldi yine Şeyh Edebali ziyaret ettirilmedi. Bir Genel Başkan Şeyh Edebali’yi ziyaretiyle hem halkın değerlerine sahip çıkılmış olurdu, hem de ilimizin yurt genelinde reklamı yapılmış olurdu. Deniz Baykal’ın bir ziyareti ile turizm seyahat acenteleri ilimizi de ziyaret kapsamına aldılar. Aynı ziyareti Kılıçdaroğlu’na yaptırmayarak partimiz ve ilimiz çok şey kaybetti.

729 yıldır Ertuğrulgazi şenlikleri yapılıyor.1980’li yıllardan itibaren resmi kanallar ilgilenmeye başladı ondan evvel tamamen halkın ilgisiyle “Yörük Bayramı” adıyla Ertuğrulgazi’nin kabri önünde kutlanıyordu. Yani halk 700 sene bizzat kendisi bu bayramı organize etmişti. Hangi resmi bayramı Söğüt Şenlikleri kalabalığıyla kutluyoruz. Halkın bu kadar ilgi gösterdiği Söğüt Şenliklerine Deniz Baykal’ın zamanında Genel Başkan seviyesinde katılırken geçtiğimiz şenliklerde bırakın Genel Başkanı CHP hiç katılmadı. Milletvekilimiz Yaşar Tüzün bile katılmadı. Türkiye çapında halkın ilgi gösterdiği bu tip şenliklere katılmıyorsak bizi halk niye iktidar yapsın.” Diyen misafirlerimiz nelere dikkat ettiklerini gösterdiler.

Son olarak “Akarkarasu’ya yönetimden ihraç edebilirler beklide partiden atabilirler. Bu davranışlarıyla Belediye Başkanlığı seçiminde CHP ye oy verenleri “Niye bize bu kadar oy verdiniz” diye cezalandırıyorlar. Bir evvelki Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP 3 bin oyu bile alamamıştı. Son seçimde ise 8756 oy aldık. 111 oy daha alsaydık seçimi kazanmıştık. İşte şimdi “3 Bine yakın oyu üç misline neden çıkardının” hesabı soruluyor. Herkes soruyor “Başkan durup dururken neden CHP’yi ziyaret etti?” Neden olacak kendisini zorlayan adamı il yönetimi, kitabına uydurarak yönetimden uzaklaştırdı, bu ziyarete teşekkür ziyareti denmezde ne denir” demesinler mi?

CHP kaynıyor, taşanları takip etmeye devam edelim.

Bu yazı toplam 626 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR