İki yıl dolmadan rüşvet iddiaları

Belediye Başkanlığı seçimleri iki ay sonra ikinci yılını dolduracak. Başkan Semih Şahin danışmanlarını ve danışman sekreterlerini İstanbul’dan getirdi. Birçok köşe yazımda dile getirdim, gündeme getiriş sebebim, bir gün bir bit yeniği çıkacağı endişemden kaynaklanıyordu.

Şahin, Belediyeden emekliye ayrılan Recep Kırca Başkan Yardımcılığına getirildi, daha sonra ne olduysa yer değiştirdi. Öyle zannediyorum, tecrübeli Recep Beye istediklerini yaptıramayınca Başkan Yardımcılığından aldı. Daha bir iki değişiklik oldu ama olanlar dışarı sızdırılmadı.

Partinin ve Milletvekili Yaşar Tüzün’ün ısrarları sonucu, Gölpazarı’nda seçimleri kaybeden Vedat Kazıcı belediyeye alındı. 3-5 ay gibi kısa dönem sonunda Kazıcı’ya kapıyı göstermediler ama odasını boşaltarak işine son verdik demekten beter ettiler. Kazıcı’ya daha sonra Bozüyük Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu sahip çıktı. Bakkalcıoğlu Kazıcı’ya sahip çıkmakla CHP ve Tüzün’ün, Başkan Şahin ile arasının kamuoyu nezdince arasının açıldığını örtbas etmiş oldu.

Kazıcı’dan, Semih Şahin ve ekibi rahatsız oldu. Çünkü 10 yıl Gölpazarı Belediye Başkanlığı yapan Kazıcı’nın şaibeli bir dedikodusu çıkmadı. Böyle bir isimle istedikleri gibi hareket edemedikleri için onu yine belediyeyi terke mecbur ettiler.

Uzun zamandır CHP teşkilatı ve Milletvekili, Belediye Başkanı ve ekibinden memnun olmadıkları partililer tarafından etrafa anlatılıyordu. CHP içinde bir zamanlar önemli görevlerde bulunan bir arkadaşını “Kamuoyunda bir çok dedikodu konuşuluyor. Bilhassa İstanbul’dan getirilen danışmanlar parti içinde rahatsızlık meydana getirdi. Belediye Başkanı Şahin CHP teşkilatı tarafından partiye davet edildi. Bende o gün toplantıda bulundum. Teşkilat tarafından partiye gelen bütün şikayetler söylendi. Bilhassa danışmanlar, başta Selçuk Erdağı olmak üzere partili vatandaşlar tarafından iyi karşılanmadığı anlatıldı. Başkan Şahin bütün şikayetlere susarak cevap verdi.” Diyerek partinin rahatsızlığını bana söyledi.

Geçtiğimiz hafta sonu sitemizde ve dün gazetemizde CHP üyesi, belediye seçimlerinde aday adayı, eski belediye başkanlığı, milletvekilliği hizmetlerinde bulunan bir isim kamuoyunda yaygın olarak fısıltı halinde konuşulanları kendi sosyal medya hesabında dile getirdi, gazetemizde kamuoyuyla paylaştı.

Semih Şahin ve ekibinin CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ekibinden olduğu iddialar var, olabilir de. Kaftancıoğlu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için Atatürk demeyerek Mustafa Kemal diyor. O’nun bu tavrına Milletvekili Tüzün sosyal medya hesabından “Milletimiz gönlüne koymuş haykırmış, Türk’ün Ata’sı demiş. Atatürk demekten rahatsız olanlar, gözlerinizin içine bakarak haykırıyoruz Mustafa Kemal Atatürk bizim yol gösterenimizdir. Atamızı her seferinde polemik konusu yapan kişi; o koltuğa yakışmıyor, bizleri temsil etmiyorsun.” Demişti.

CHP İl Teşkilatı, Milletvekili Tüzün’ün ekibinden. Tüzün, Kaftancıoğlu’na karşı olduğuna göre şimdi, hem de kendi partilisi tarafından Belediye ile ilgili iddialara ne diyecek? Yol yakınken CHP Teşkilatı ve Milletvekili tavrını açıkça ortaya koymalı. İleride kendi seçmeni tarafından desteği kesilebilir.
 

Bu yazı toplam 2441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.