İZ BIRAKANLAR

Son çıkan kararname ile Vali Musa Çolak ilimiz Valiliğinden Siirt Valiliğine atandı. 
Mesleğe başladığımdan bu yana ilimize vali olarak Sayın Güner Orbay, Sayın Şehabettin Harput, Sayın Refik Aslan Öztürk, Sayın Ünal Ülkü, Sayın Ayhan Çevik, Sayın Musa Çolak ve son olarak da Sayın Halil İbrahim Akpınar atandılar. Sayın Akpınar yeni atandı, diğer 6 vali görevleri sırasında ilimize güzel hizmetlerde bulundular.
Görevde bulundukları sırada yapılan hizmetleri takdirle karşıladıklarımız olduğu gibi, tenkit edici haberlere de yer verdik.
Yaptıkları hizmetlere teşekkür etmekle beraber, muhalif yayınları da anlayışla karşıladıklarını belirtmeliyim.
Sayın Musa Çolak’ın döneminde Bozüyük-Mekece yolu, Bilecik-Söğüt yolu yapıldı. Bilecik – Yenişehir yolu ihalesi tamamlandı. Söğüt- Eskişehir yolu halen yapılıyor. Aynı dönemde hükümetin, Köydes, Beldes gibi projeler için azımsanmayacak para gönderdiğini de hesaba katarsak sayın Çolak’ın 5 yıllık dönemini başarılı bir dönem olarak görüyorum.
Ben bir bürokratın aynı yerde beş yıldan fazla görev yapmasına karşıyım. Bu sebeple Sayın Çolak’ın tayinini normal görenlerdenim.
Beş yılın üzerinde bir bürokratın aynı görevde kalmasına neden karşıyım? Bir il müdürü düşünün, emrinde onlarca personel var. Bir il Müdürü çalıştığı kuruma beş yıl içerisinde verebileceği hizmeti vermiştir, yıllar ilerledikçe daha fazla verebileceği kalmıyor. Personeli amirinin huyunu öğreniyor, ona göre davranıyor. İşlerin aksamasına, disiplinsiz davranışlar yaşanıyor. Bu sebeple bir amirin beş yıldan fazla kalmasını doğru bulmuyorum.
193 bin nüfusa sahip ilimizde işlerin günü gününe değil, saati saatine yürüdüğünü zannederiz değil mi? Öğle olsa “bürokrasi altın devrini yaşıyor” diyebilir miyiz?
Sayın Vali Akpınar’a hoş geldiniz diyor, Yeni görevinde başarılar diliyorum. Elbette diğer Valiler gibi iz bırakanlardan olmasını temenni ediyorum

Bu yazı toplam 702 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR