YOL MU, YAMALI BOHÇA MI?

Karayolları Genel Müdürlüğü Bayındırlık Bakanlığına bağlıydı. Zamanın Bayındırlık Bakanı ilimize gelmişti.

Bozüyük – Mekece yolunun yapılması dedikodu safhasında, Bilecik, Söğüt yoluda yapılmamıştı. Ben Bakana hitaben yine bu köşede “Açık mektup yazmıştım.

O zaman Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen idi. Kendisine hitaben yazdığım açık mektubu Söğüt’e giderken okumuş. Muhabirimize Söğüt’te “Şadi Bey doğruları yazmış, gerekni yapacağız. Bölge müdürü ile ilgili şikayetleri için basın danışmanım Şadi Beyi arayacak” diyor.

Ben Bakan’a yazdığım açık mektubumda “Karayolları Bölge Müdürü Bursa İl Müdürü giib çalışıyor” demiştim.

Birgün sonra Bakanın Basın Danışmanı, isminin Yaşar olduğunu hatırladığım beyefendi aradı. Uzun konuşmamızın ardından Karayolları Bursa Bölge Müdürünü beni arayacağını söyledi.

Bölge Müdürü aradı. Soyadını hatırlamadığım Bölge Müdürünün ismi Feridun idi. Bölge Müdürüne Bilecik – Söğüt yolunu, Bozüyük – Mekece yolunun yapılmayışını, Bilecik – Yenişehir yolunu, Bilecik – Gölpazarı – Yenipazar yolunu, Söğüt – Eskişehir yollarını neden yapmadıklarını, Bilecik’e Eskişehir’den giriş yolunun bir ile yakışmadığını söyledim.

Bugün; Bozüyük – Mekece, Bilecik – Söğüt yolu yapıldı. Bilecik – Yenişehir yolu tehirlide olsa başladı. Söğüt – Eskişehir yolu da yapılıyor. Bilecik – Gölpazarı – Yenipazar yolu gündemini bekliyor.

Gelelim Bölge Müdürü ile telefondaki konuşmamıza. Sayın müdür benim Bölge Müdürünün Bursa İl Müdürü gibi çalıştığını yazmama çok üzüldüğünü, Bursa ile Bilecik arasında ayrıcalık düşünmediğini, Bilecik’e Eskişehir istikametinden girişte ile yakışmayan bir yol değil, yakışır yol olduğunu söyledi.

Sayın Müdür Beye cevabım şöyle oldu.

Sizinle beraber arabaya binelim. Bursa giriş ve çıkışanı gezelim. O yollara 45 cm kalındığında beton asfalt yaptınız (Bölge Müdürü 45 cm değil, 85 cm diyerek düzeltti) bana Bilecik il genelinde 1 km 85 cm yüksekliğinde asfaltı olan yol gösterebilir misiniz? Eskişehir, Kütahya girişlerini görelim. Sonra Bilecik’e gelelim. Bilecik çıkışında yüzüme bakabileceğinizi sanmıyorum. Siz Karayolları Şubenizin önünü bile yapmıyorsunuz. Önünüzdeki çukuru görmüyorsunuz demiştim.

O bölge Müdürü söz verdi ama kısa zaman sonra görevden alındı.

Şimdi Bozüyük- Mekece yolu bitti. İstasyon’dan itibaren Bilecik’e kadar yol kaldı. Yamalı bohça yol. Ulaştırma Bakanı kaç sefer geldi. İlimize, ilgililer hatırlatmıştır. Diye düşünüyorum. Her üç ayda yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Karayolları Bölge Müdürü geliyor. Sayın Müdüre ilimize yakışır giriş yolu yapılmasını hatırlatılmalı.

İlimizin giriş ve çıkış yoları yapılmadıkça, Bursa’ya her girişimde “Bölge Müdürü Bursa İl Müdürü çalışıyor” fikrimden vazgeçmeyeceğim.

Bu yazı toplam 723 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR