GALİP SAYILIR BU YOLDA MAĞLUP

Sayın Poyraz, “Ne yani, 625 oy daha alsak başarılı mı olacaktık? Bana göre 625 oy alsak ne kadar başarılıysak şimdi de o kadar başarılıyız” diyor.

Buna ancak şöyle yorum getirilebilinir. “Galip sayılır bu yolda mağlup” Başbakan ne diyordu “Hayırda yüzde elli, evetlerde yüzde elli çıksa, birisi 1 oy fazla alsa o taraf kazanmıştır” 1250 oy “hayır” fazla çıkıyorsa, nasıl başarılı kabul ediliyor anlamıyorum.

Sayın vekil, “Halk % 49.5’e bir mesaj verdide, %50,5’e bir mesaj vermedi mi? bunu niye sorgulamadık” diyor.

Sakarya gazetesinin, “hayır” oylarını neden daha yüksek çıkartmadınız diye sorgulama hakkı olamaz. Çünkü biz zaten aylar evvel “evet” cephesinde yer aldığımızı açıkladık ve neşriyatımızı bu yönde yaptık. Hayır %50.5 çıktıktan sonra niye bunu daha yüksek rakamlara ulaştıramadınız tenkidini yapmak abes olmaz mı? elbette ben evet cephesi olarak neden başarılı olamamanın sorgulanmasını yapacağım, bu da benim hakkım.

Başbakan hayır oylarının çıktığı illerde araştırma yapılmasını, vatandaşın neden “hayır” dediğine kulak verilmesini istiyor. Böyle bir araştırma bizim ilimizde de yapılacak mı? “Hayır” çıktığına göre yapılması gerekir, ama milletvekili ilimizde ki referandum sonucunu başarılı bir netice olarak görüyor. Araştırma yapılırsa milletvekili ile genel merkez tenakuza düşmüş olmaz mı?

Sayın Vekil “Geçmişten bugüne kadar 2 genel, 2 yerel, 2 referandum sonuçlarına göre bir yorum görmedim” diyor.

El insaf diyorum. Her seçimin yorumunu gazetemizde yaptık. Biraz hafızalar yoklansa diyorum.

Yazının sonuna doğru bir gerçeği ve hakkı teslim etmek istiyorum.

1- Ak parti Başbakan sayın Tayyip Erdoğan’ın sırtında gidiyor. Bir devre daha böylede gider. Sırtta gidenler halka karışsalarda yükü hafifletseler.

2- Halk partisinde “Bu kadar halk şikayet ediyor, yine de oyunu Ak partiye veriyor” şikayeti var. Doğru Ak partiye veriyor . Ne yapsın daha iyisini bulamıyor. Halkın ferasetini takdir etmek lazım. Bu takdirinde sesine kulak vererek değerlendirmek gerekmez mi? Umarım Genel merkez yaptığı araştırmalar sonunda “Başbakanın sırtından politika yapmayı bırakın. Biraz da halkı sırtınızda taşıyarak siyaset yapın” der.

Bu yazı toplam 693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR