ŞADİ  ERDAL

ŞADİ ERDAL

Kimlerin ekseni kaydı?

Kimlerin ekseni kaydı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin MYK toplantısında mahalli seçim sonuçlarını değerlendirdiği konuşmasında “Kibir abideleri partiden temizlenecek. Hatası olan hatasının bedelini ödeyecek. Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak” demiş.

AK Parti yerel seçimlerde çok ağır mağlubiyet aldı. Bu mağlubiyette kibir abideleri başrolde oldu. Ata sözümüz “Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur” denir. Yıllardır AK Parti'nin hatalarını ve bir gün bunun bedelini öder diye defalarca yazdım. Sitemizden “Tüm Yazılarım” bölümünde okuyabilirsiniz.

Zaman zaman eski yazılarımdan örnekler takdim edeceğim. Bugün sizlere 2 Kasım 2021 tarihli “Eksen kayması” başlıklı yazımı takdim ediyorum.

EKSEN KAYMASI MI?

2 Kasım 2021

“Milli görüş’’ sloganıyla siyasi hayata atılan Milli Nizam Partisi'nin Bilecik İl teşkilatını kuran ikinci kişi benim. Birinci ismi merak ederseniz yazayım, rahmetli İrfan Bilecen idi. Milli Nizam'ın kapatılmasıyla yerine kurulan Milli Selamet Partisi'nin kuruluşunda yine İrfan Bilecen başkanlığında ikinci isim olarak bulundum. 1974’ten 1977 yılına kadar il başkanlığı da yaptım.

Sakarya Gazetesi kuruluşunun 32. yılını Şubat 29’da tamamlayarak 33.yılına girmiş olacak. Sakarya, başladığı ilk günden bugüne kadar fikri duruşundan hiç taviz vermeden yoluna devam etti, böyle de devam etmesini Yüce Allah’tan dilerim.

AK Parti’nin 20 yıllık iktidarında bize göre yanlış gördüğümüz birçok uygulamalarını zaman zaman uyarmayı görev bildik, yazdık. Bugünde partiye zarar vermekte olan il çapındaki aksaklıkları şirketimizin yöneticisi Mücahid Erdal yazmakta.

AK parti camiası içinde bulunan çoğunluk bize Mücahid Erdal’ın eleştirilerine hak vermekte. Tenkitlere muhatap olan kişiler ders alıp partiye zarar verdiklerini düşünüp kendilerine çeki düzen vereceklerine “Sakarya’da eksen kayması mı oluyor?” düşüncesine kapıldıklarını duymaktayım. Sakarya yayın hayatına başladığından bugüne kadar sol tandanslı nice hükümetler kuruldu, ilimizde nice bizim fikrimizde olmayan belediye başkanları seçildi. 15 yıl AK Partili belediye Bilecik’i yönetti. Bize uyan ve bize yakın her yönetimde bildiğimiz yanlışları yazmaktan çekinmedik, uyarıcı görevimizi yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bizde eksen kayması yok, ekseni kayanlara uyarma görevimizi yapıyoruz.

Dün görev başındayken ikaz ettiğimiz birçok arkadaşımız daha sonra yanlışlarına üzüldüklerini söylediler. Ben buradan yanlış yapıldığına inandığımı sayacak değilim. Mücahid Erdal bir kısmını yazdı. Geçtiğimiz günlerde Anavatan Partisine geçmişte hizmet eden vatandaşlar mevlid okuttu. Bana göre okutulan mevlid, geçmişte hatalı politikalarıyla partinin yok oluşuna sebep olanları Allah affetsin duası olabilir. Bir gün, AK Parti’ye zarar verenlere gelecekte affedilmeleri içinde mevlid okutulabilir.

İnşallah ders çıkaranlar olur.

2 Kasım 2021 tarihinde yazdığım "EKSEN KAYMASI MI?" yazıma gelen yorumlar ise şu şekilde:

okuyucu yorumu

Partiler zirvedeyken böyle şeyler görülmez görülse de önemsenmez ama ne zaman ki güç kaybetmeye başlar hemen uyarılar başlar. Sonra biz demiştik olur. Bu yanlışlar hep var ama o zaman uyaranlar fitneci şimdi uyaranlar dost acı söyler olur. Ak Parti güç kaybetmeye başlamıştır yavaş yavaş uyarılar başlar sonra ayrılmalar sonra iktidar gider sonra da parti biter. Çünkü Ak Parti siyasi hayatının neredeyse tamamını tek başına iktidarda geçirdiği için iktidarı kaybettiği gün de çöküşü başlar.

memurisen

eksen kayması yapanlar belli

köprüyü geçene kadar sonra satıyorlar partiden soğutuyorlar

Bu yazı toplam 1694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum
ŞADİ ERDAL Arşivi
SON YAZILAR