’’MİLLETVEKİLİMEDE YAKIŞIYOR’’ DÜŞÜNCESİNDELER M

Hazreti Ömer (r.a) Halife görevini yürütürken, kendi özel işini ifa etmeye başladığında parasıyla aldığı mumu yakıyor. Devlete ait mum ile özel işlerini yapmıyor. Bu gibi davranışlar bize örnek olmalı.

Bunu neden hatırlatmayı uygun gördüm. 25 Haziran tarihli Yarın Gazetesinde Sayın M.Sedat Bayam Beyefendi “KARŞILAYICILAR” başlıklı yazısında şöyle diyor. “Bir meclis başkanı düşünün, kendi özel işlerini halletmek için devletin helikopteri ile Karabük’e ailesinin yanına uçacak,….” Sayın Bayram doğru bir tespitte bulunmuş. Eğer Sayın Meclis Başkanı sırf ailesini ziyaret etmek için devletin helikopteri ile gitmiş ise, Hazreti Ömer’in İslami anlayışına sahip sayın Şahin’den Hazreti Ömer’in adalet anlayışına göre hareket etmesini beklemek hakkımız.

Bildiğim kadarı ile Sayın Bayam CHP İl yönetiminde yer alan bir isim. Partisinden 2 devredir milletvekili seçilen sayın Yaşar Tüzün ilimizi TBMM’de temsil ediyor. Partisini temsilen de TBMM’si başkanlık ekibinde katip üye olarak yer alıyor. Bu hüviyeti nedeniyle kendisine 0011 plakalı araba tahsis edilmiş. Sayın Tüzün’e tahsis edilen araba ile her hafta demeyeyim ama genelde bu araba ile ilimizde görülüyor. Hatta düğünlerde, cenazelerde, esnaf ziyaretlerinde bile görülüyor.

Sayın Bayam’ın meclis başkanının helikopter ile anne babasını ziyaretlerini uygun görmemesine aynen katılıyorum. Gönül isterdi ki Sayın Tüzün’ede aynı tepkiyi göstermesini. Bu hususa hiç deyinmeyince akla şu nükteyi getirdi;

Hoca bayanların tesettüre riayet etmesiyle ilgili konuşurken kızıda babasının anlatmasının tam tersine giyinmiş haliyle görülür. “Hocam kızınızı görmüyor musunuz?” diyenlere “Hasbaya da yakışıyor” cevabını verir.

Acaba Sayın Bayam’da “Milletvekilime’de yakışıyor” düşüncesindeler mi?

Bu yazı toplam 700 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR