PAZAR KAVGASI

Başkan Selim Yağcı, ilk başkanlığı döneminin başından itibaren, Pazartesi günü kurulan pazarın esnafıyla baş gösteren anlaşmazlığı gideremedi.
Bildiğiniz gibi “Her akıl bir olsa bir günde Bilecik’e iki Pazar kurulmaz” sözü meşhurdur. Bir günde iki Pazar kurulan ilimizde, öyle bir pazartesi günü hiç Pazar kurulmadı. Fırsatçılar sebzeyi iki katı fiyatına sattı. Arabası olanlar civar il ve ilçelere giderek ihtiyaçlarını temin ettiler.
Kapalı Pazar yapıldı. Dün yine ilimiz kapalı Pazar esnafı sergilerini açmayarak şikayetlerini dinlemeyen yetkililere karşı seslerini duyurmaya çalıştılar. Çalıştılar ama sıkıntıyı yine halk çekti.
Belediye mi, esnaf mı haklı noktasından hareket ederek yargı gibi davranmak istemiyorum. Benim üzerinde durmak istediğim, tarafların birbirlerini dinleyerek ortak bir zeminde işi boykot noktasına getirmeden anlaşmaları gerekirdi diyorum. Halkı rahatsız edici davranışlara mani olunmalıydı.
Belediye Başkanı ve Meclisini halk seçtiğine göre halkın temsilcileri bir günde olsa temsil ettikleri halkın sıkıntı ekmesine nasıl razı olurlar. Aynı şekilde esnaf olarak halka yaptıkları hizmetin karşılığını kazanarak görenler vatandaşın mağduriyetini nasıl isterler.
İyi niyetle düşünerek hareket edelim. Belediye olsun esnaflar olsun ortadaki anlaşmazlığı ilanihaye devam ettiremezler. Ne diye konuşup, anlaşamadılar da halka sıkıntı yaşattılar? Her iki tarafa da, böyle amatörce düşünceler yüzünden boykotu ve boykota sebep olan arızaları gidermelerini tavsiye ediyoruz.
Ak Parti iktidarı dış politikasını “Komşularla problemsiz iyi geçinelim” üzerine kurdu ve meyvelerini de topluyor.
Şimdi aynı iktidarın Belediyesi kendi esnafı ile anlaşamıyor. Böyle bir anlaşmazlığı halka yansıtmadan giderememek parti politikasına da aykırı değil mi?
Umarız Akl-ı Selim hakim olur.

Bu yazı toplam 609 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON YAZILAR